Prekážky

Predstavujeme ti prekážky ktoré ťa na súťaži určite neminú

#1 Zahrievačka

Všetky začiatky sú ťažké a u nás to tiež nebude výnimkou. Prvá fáza preteku bude prebiehať v miernom stúpaní.

#2 Čierne diery

Čierna diera? My ich tu máme celé more. Tvojou úlohou je prejsť týmto pneumatikovým poľom rýchlosťou blesku tak, aby si na nos nespadol.

#3 Žabí skok

Na prekonanie tejto prekážky Ti stačí urobiť 5 veľkých skokov.. Pozor, ak sa zošmykneš, neobídeš na “sucho”.

#4 Pyramída

Tak, ako všetky veľké civilizácie majú pyramídy, aj my sme sa rozhodli jednu postaviť. Buď prvý, kto ju dobije.

#5 Lobad múr

Rovnako ako Čína, aj Lobad Race má svoj múr. Vylezenie naň síce môže predstavovať veľkú výzvu, no ak ho zdoláš, tak sa na jeho vrchole nezabudni usmiať.

#6 Líščia nora

Nemáš rád/rada, prípadne sa bojíš tesných a tmavých kútov? Touto prekážkou môžeš zdolať svoj strach. Tvojou úlohou je sa preplaziť na koniec tunela v čo najkratšom časovom intervale.

#7 Rovnováha ti pomôže

Táto úloha sa ti môže zdať povedomá z cirkusových kúskov. Neboj sa, u nás je dovolené používať aj ruky.

#8 Chrbtom k zemi

Kto by si neprial kvalitnú masáž chrbta? Túto prekážku musíš prekonať chrbtom k zemi pod napnutou sieťou. A masáž máš zaručenú!

#9 Únik cez drevené okno

Pohybom, podobným z akciových filmov sa dokážeš prehupnúť na druhú stranu prekážky. V prípade, že kaskadérske kúsky neovládaš, môžeš sa aj prešplhať cez naše drevené okno.

#10 Triáda slamenych bálov

Ak si niekedy videl/a trojskok, teóriu už ovládaš. Tvoja úloha je jednoduchá. Preskoč tieto slamené bály čo najrýchlejšie, ako len vieš.

#11 Skúška odvahy

Rovanko tak ako Tarzan lietal pomocou džungľových lian, preleť priekopu plnou vody aj ty.

#12 Klokaní skok

Austrálske kengury skáču dvojnožmo. Buď ako kengura a preskáč sa až ku koncu tejto prekážky. Pozor, ak nevyskočíš dostatočne vysoko, koleduješ si o trestný cvik.

#13 Gumená vyzva

Lajdácki “pneuservisáci” použité pneumatiky nahádžu vždy na jednu kopu. Pri tejto prekážke to tiež nie je inak. Čo je výzvou? Zdolať túto kopu čo najrýchlejšie. Pozor na vyvrtnuté členky!

#14 Slamený vrchol

Slamený vrchol má aj svoje výhody, aj nevýhody. Nevýhodou je, že smerom nahor sa slamené bály šmýkajú, ale naopak, smerom nadol ich ako šmýkačku určite vyskúšaj.

#15 Pavučina

Pri zdolaní našej poslednej prekážky sa môžeš strašne domotať. Rýchlosť v tomto prípade nie je tá najlepšia taktika.

Odmena

Po každej tažkej výzve dobre padne osvieženie. Pre našich pretekárov máme pripravené osvieženie nie len počas preteku, ale aj v cieli.

sk_SK